Scroll Top

ورزش‌های رزمی

ورزش های رزمی

ورزش‌های رزمی

کیک بوکسینگ، ووشو و بادی کامبت از جمله رشته‌های ورزشی رزمی مجموعه هیربد هستند.

ورزش کیک بوکسینگ یک رشته ورزشی مناسب است. این رشته رزمی با ترکیب حرکات هوازی و قدرتی باعث افزایش سوخت و ساز بدن و در نتیجه چربی سوزی بیشتر می‌شود. 

کیک بوکسینگ رشته‌ای رزمی است که از ترکیب بوکس، موی تای و کاراته ایجاد شده است. در کلاس‌های کیک بوکسینگ، این رشته‌های رزمی با هم ترکیب می‌شوند و حاصلش ورزشی هوازی و قدرتی می‌شود.

در این ورزش، کاردیو و حرکات قدرتی با هم ترکیب شده‌اند .

کیک بوکسینگ باعث افزایش استقامت عضلانی می‌شود. علاوه‌بر تقویت بدن، بدون انجام دادن حرکاتی مثل کرانچ، به تناسب اندام در شکم هم برسید. مشت زدن باعث می‌شود عضلات دلتوئید و عضلات بازوها تقویت شوند و ضربات پا، به باسن و ران‌ها شکل می‌دهد.

ووشو به عنوان کاملترین هنر رزمی دنیا دارای فوایدی بسیاری برای جسم و روح است. ووشو موجب تقویت قوای بدنی، عضله سازی، تقویت ماهیچه ها، افزایش انعطاف پذیری، بالا رفتن سرعت عمل و هماهنگی اعضای بدن با یکدیگر می شود. شما با انجام تمرینات ووشو می توانید بدنی ورزیده دا نوشته باشید و از وزنی متعادل و مناسب برخوردار گردید.
از دیگر فواید ووشو می توان به یادگیری حرکات مختلف جهت دفاع شخصی اشاره نمود. ووشو دارای تکنیک های متعددی است که بسیار کاربردی می باشند و با یادگیری آنها می توانید در مواقع لزوم به خوبی از خود دفاع کنید. هدف این ورزش دفاع کردن است نه آسیب رساندن؛ از این رو شما انواع روش های دفاعی را در ووشو آموزش می بینید. 
از دیگر فواید ووشو که از اهمیت بالایی برخوردار است می توان به تقویت قدرت درونی و ذهنی و کسب آرامش اشاره نمود. فلسفه وجودی تمام هنرهای رزمی رسیدن به قدرت درونی و کنترل ذهن است. این مزیت در سبک تای چی چوان ووشو بسیار ملموس خواهد بود. در این رشته ورزشی، شما انواع حرکات نرم و ملایم را برای تقویت قدرت ذهن و کسب تمرکز بالا آموزش می بینید. با اجرای حرکات مختلف ووشو در سبک تای چی چوان می توانید بسیاری از امراض و ناراحتی های جسمی و روحی خود را از بین ببرید و به وضعیتی ایده آل از نظر آرامش روانی برسید.

ورزش های رزمی

بادی کامبت مزایای فراوانی برای شما به همراه دارد . این ورزش نه تنها برای سوزاندن کالری و چربی ها است بلکه به تقویت استقامت قلب شما و تسکین استرس نیز کمک می کند و برای هماهنگی تقویت عضلات و چابکی ایده  آل به نظر می رسد و از جمله مزایای این ورزش میتوان به بهبود قلب و ریه کاهش ریسک بیماری قلبی , بهبود حرکات و هماهنگی , افزایش تراکم استخوان ها , برقراری تعادل و ایجاد اعتماد به نفش اشاره کرد.

مطالب دیگر