Scroll Top

ایروبیک

16

ایروبیک

ایروبیک یک فعالیت ورزشی است که شامل تمرینات کاردیو و تمرینات تناسب اندام مختلف می‌شود. این ورزش به طور معمول شامل تمریناتی مانند دویدن، پیاده‌روی، پرش و تمرینات با وزن بدن است. هدف اصلی این ورزش، افزایش سطح تناسب اندام و بهبود عملکرد قلب و ریه‌هاست.

ایروبیک یک فعالیت ورزشی بسیار موثر برای بهبود استقامت بدن و افزایش سطح انرژی است. این ورزش همچنین می‌تواند به کاهش وزن و بهبود سلامت عمومی بدن کمک کند. تمرینات ایروبیک همچنین می‌تواند به کاهش استرس و افزایش روحیه کمک کند.

اگر شما به دنبال یک فعالیت ورزشی هستید که به شما کمک کند سطح تناسب اندامتان را افزایش دهید، عضلات خود را تقویت کنید و بهبود عملکرد قلب و ریه‌ها، ایروبیک گزینه بسیار مناسبی است. منابع زیادی نشان داده‌اند که این نوع ورزش می‌تواند به بهبود کلی سلامتی بدن و ذهن کمک کند.

باشگاه هیربد

کاردیو (Cardio) به تمریناتی گفته می‌شود که ضربان قلب شما را تا 50 الی 75 درصد ماکزیمم افزایش دهد و باعث بهبود عملکرد قلبی، شش‌ها و سیستم گردش خون شود. تمرینات کاردیو در یک بازه‌ی زمانی طولانی انجام می‌شود که باعث افزایش ضربان قلب و پمپاژ خون بیشتر در رگ‌ها، و نهایتاً حمل مواد مغذی و اکسیژن به تمام سلول‌ها خواهد شد.
به عبارت دیگر هر گونه فعالیت ورزشی که قلب، ریه‌ها و عضلات شما را درگیر فعالیت زیادی کند و شما مدت زمان بیشتری به ورزش ادامه دهید، هوازی (کاردیو) محسوب می‌شود.

بادی فرم یا ایروفیتنس ورزشی است که شامل تمریناتی گام انجام تمرینات هوازی می باشد  که این موضوع سبب می‌شود که کالری بسیار بالایی بسوزانید. یکی دیگر از ویژگی های بادی فرم( ایروفیتنس) آن است که در ابتدا ورزشکار انتظارات خود را از اندام ایده آل خود مطرح نموده و سپس برنامه ورزشی مناسبی بر اساس توقعات فرد از بدن خود طراحی می شود که این موضوع آزادی عمل بیشتری به فرد خواهد داد.

فواید بادی فرم ( ایرو فیتنس ) برای بانوان

    1. کاهش چربی خون
    2. پیشگیری از سرماخوردگی
    3. آزاد شدن ماده ای به نام اندروفین که سبب احساس آرامش و آسایش در فرد می شود.
    4. از بین رفتن افسردگی
    5. ایجاد حس شادابی، سرزندگی و انرژی بخشی فوق العاده
    6. بهبود عملکرد در سیستم ایمنی
    7. مستحکم کردن ﺍﺳﺘﺨﻮﺍﻥ
    8. بهبود جریان خون و اکسیژن رسانی بهتر
    9. کمک به کاهش ابتلا به بیماری های قلبی- عروقی
    10. کمک به کاهش ابتلا به بیماری دیابت
    11. بهبود در کیفیت خواب
    12. افزایش سلامت فكر، روح و جسم
    13. کاهش خطر مبتلا شدن به برخی سرطان ها

مطالب دیگر